fbpx

JAK PRZENIEŚ BLOGA Z BLOGGERA NA WORDPRESS.ORG ?

Proces przeprowadzki bloga w nowe miejsce przebiega bezboleśnie, jeżeli będziecie postępować krok po kroku. Na dodatek nie ma opcji popsucia czegokolwiek, wystarczy po prostu działać!

1. Hosting

To będzie miejsce gdzie zamieszka Wasz blog. 
Przy zakupie warto zwrócić uwagę na łatwą instalację wordpressa tzw. “one click”. To znacznie przyspieszy cały proces.

2. Wykupienie domeny

Domena to adres, pod którym będzie wyświetlał się Wasz blog. Najmniej skomplikowana opcja to wykupienie go w serwisie, w którym wykupiliście hosting. Dobra rada, kupując domenę warto zwrócić uwagę na cenę jej odnowienia. Czasem kwoty bywają zaskakująco wysokie.

3. Instalacja WordPress

Jeżeli wykupiliście hosing z opcją instalacji “one click”, to najczęściej wystarczy odnaleźć przycisk “zainstaluj WordPress”. Następnie postępować krok po kroku.

Jeżeli nie macie takiej opcji, przyjdzie Wam zmierzyć się z instalacją WordPressa na Waszym koncie FTP. Jeżeli na tym etapie pojawią się problemy warto napisać maila do obsługi Waszego hostingu. Na pewno odpowiedzą na Wasze pytania.

4. WordPress

Przyszła pora na pierwsze logowanie do panelu WordPressa. Jeżeli instalowaliście go z poziomu swojego panelu na hostingu to w Waszej skrzynce pocztowej znajdziecie maila z danymi do logowania. W innym przypadku nazwę użytkownika i login nadaliście sami. Mam nadzieję, że macie odpowiednie moce do zapamiętywania haseł.

Czary mary i jesteście w kokpicie. Teraz musicie teraz przenieść Waszego bloga. Niezbędna jest instalacja wtyczki BLOGGER IMPORTERW trakcie tego procesu musicie być zalogowani na Wasze konto na bloggerze i dać pozwolenie wtyczce na pobranie danych. 


Zezwalamy na dostęp do konta Google. Następnie wybieracie nazwę bloga, który chcecie przenieść i klikacie IMPORT. 
Inną wtyczką, wartą polecenia jest Blogger Importer Extended. W przypadku Blogger Importera przynajmniej raz spotkałam się z problem autoryzacji konta Google.

Po zakończeniu importu sprawdzacie czy przeprowadzka się udała – czy macie w nowym miejscu wszystkie wpisy, zdjęcia i komentarze. Jeżeli czegoś brakuje spróbujcie jeszcze raz wykonać import.

4. Przekierowanie

Instalujecie wtyczkę Blogger 301 Redirect, która przekieruje ruch ze starych wpisów na nowy blog. Konieczne jest w tym wypadku zadbanie o strukturę linków. Na starym blogu zerknijcie jak wygląda Wasz link do wpisu w pasku adresu przeglądarki. 

Następnie w kokpicie WordPressa odnajdźcie opcję Ustawienia –> Bezpośrednie linki i kliknijcie w taką strukturę, jaka odpowiada linkom na starym blogu.

Skontaktuj się

Jeżeli chcesz wykonać stronę www, blog, sklep, logo, ilustrację lub masz inny nawet szalony pomysł koniecznie napisz: kontakt@glitterbrainz.com lub zadzwoń 796 355 915